Prostatahistoria
BIURO PRASOWE
Krok ku zdrowiu: rola onkologa w procesie leczenia raka gruczołu krokowego
Fundacja OnkoCafe-Razem Lepiej w ramach kampanii ProstaTaHistoria organizuje spotkania dla pacjentów chorujących na rozrost gruczołu krokowego oraz raka prostaty, mające na celu zwiększenie dostępu do specjalistycznej opieki onkologicznej.
2024-11-07, 11:49
prostatahistoria.biuroprasowe.pl
Rusza kolejna edycja kampanii edukacyjnej „ProstaTaHistoria"
W tym roku przyjeżdżamy do Waszych miast, aby spotkać się z pacjentami chorującymi na rozrost gruczołu krokowego i raka prostaty, a także z ich bliskimi. Towarzyszyć nam będzie onkolog, który pomoże nam lepiej zrozumieć istotę raka prostaty i opowie o skutecznych metodach leczenia tej choroby.
Rak gruczołu krokowego to jeden z najczęściej rozpoznawanych nowotwór wśród mężczyzn. Na szczęście choroba wcześnie wykryta jest niemal całkowicie wyleczalna.
2024-05-20, 20:56
prostatahistoria.biuroprasowe.pl
Problem wielochorobowości u chorych na raka prostaty
dr hab. n. med. Jakub Żołnierek, onkolog kliniczny.

Ostatnie lata to okres znaczących zmian w strategii leczenia chorych na raka gruczołu krokowego. Postępowanie stało się dużo bardziej „agresywne” poprzez intensyfikowanie leczenia i kojarzenie różnych jego form.
2023-12-31, 20:46
Rak prostaty: systemowy cel to kryteria refundacyjne bliższe wytycznym naukowym
W Polsce każdego roku notuje się 20 tys. nowych przypadków raka prostaty. To obecnie najczęstszy nowotwór męski, który według prognoz zachorowalności jest i pozostanie poważnym wyzwaniem zdrowia publicznego. Choć leczony coraz skuteczniej, stawia przed systemem opieki zdrowotnej wyzwania związane z efektywnością terapii i opieki nad pacjentami. Kluczowe cele to optymalna diagnostyka i ścieżka pacjenta dostosowana do typu i stopnia zaawansowania nowotworu oraz zbliżanie kryteriów refundacyjnych do wytycznych naukowych – wskazali eksperci podczas debaty zorganizowanej przez Fundację OnkoCafe – Razem Lepiej 27 listopada 2023 roku w Warszawie.
2023-11-30, 10:26
prostatahistoria.biuroprasowe.pl
Zmiany w schematach leczenia systemowego zaawansowanego raka gruczołu krokowego
Rak gruczołu krokowego to jeden z najczęstszych nowotworów złośliwych u mężczyzn, dlatego poszukiwanie innowacyjnych metod leczenia jest przedmiotem toczących się badań naukowych. Wraz z postępami w onkologii otwierają się nowe perspektywy dla pacjentów, które dają nadzieje na skuteczniejsze i spersonalizowane leczenie.
2023-11-09, 12:13
prostatahistoria.biuroprasowe.pl
Chirurgia robotowa w leczeniu raka prostaty
Zabieg chirurgiczny wykonywany w asyście robota chirurgicznego może przynieść pacjentowi korzyści, ponieważ pozwala na wyższą dokładność zabiegu. Urolog operujący robotem może dokonywać dokładniejszych cięć, a co za tym idzie oszczędzać pęczki nerwowe, minimalizując ryzyko wystąpienie niepożądanych skutków zabiegu, takich jak nietrzymanie moczu czy niesprawność seksualną. Dzięki małej inwazyjności zabiegów robotowych pacjenci spędzają mniej czasu w szpitalu, mniej jest przetoczeń krwi, mniej bólu i szybciej dochodzą do siebie po operacji. Z kolei dla chirurga praca z robotem jest o wiele bardziej ergonomiczna, mniej męcząca i stwarza znacznie szersze możliwości techniczne operowania narzędziami. Z tych powodów chirurgia robotowa bardzo szybko upowszechniła się w ciągu ostatnich 25 lat w wielu krajach świata, poczynając od tych najbogatszych, czyli USA, Europy Zachodniej, Japonii czy Australii.
2023-09-08, 09:16
Przełamać tabu i pomóc mężczyznom
Wstyd przed rozmową, brak wiedzy, obawa przed ewentualną diagnozą i leczeniem, czy też zwykła niechęć do zgłoszenia się na badania profilaktyczne - to idealne warunki do rozwoju jednego z najczęstszych nowotworów męskich, raka prostaty. W ramach przypadającego w listopadzie miesiąca świadomości nowotworów męskich Fundacja OnkoCafe – Razem Lepiej, poprzez kampanię społeczną ProstaTaHistoria, po raz kolejny podejmuje działania na rzecz zwiększania świadomości raka gruczołu krokowego.
2021-11-25, 13:56
Rola komunikacji w procesie leczenia raka prostaty
Dobra komunikacja to niezwykle ważny element w procesie leczenia raka prostaty - wiedza minimalizuje stres i przekłada się na spokojne i racjonalne planowanie przebiegu terapii i podejmowanie decyzji. O tym jak powinna przebiegać optymalna komunikacja pomiędzy lekarzem a pacjentem oraz w jaki sposób o raku prostaty i o jego profilaktyce powinny mówić i pisać media rozmawiano podczas spotkania, które odbyło się 14 lipca w Warszawie.
2021-08-03, 10:13
Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec objął kampanię swoim patronatem
Niezmiernie miło jest nam poinformować , iż Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec objął Patronatem Honorowym kampanię " ProstaTaHistoria"
2021-03-31, 23:07
ProstaTa recepta na lepszą terapię
W następstwie ograniczeń związanych z pandemią COVID-19 wielu pacjentów z rakiem prostaty prawdopodobnie nie zostało zdiagnozowanych. U chorych z już stwierdzonym nowotworem gruczołu krokowego i tak skomplikowany proces diagnostyczno-terapeutyczny stał się jeszcze trudniejszy. Zdaniem ekspertów najwyższy czas zadbać o tę grupę pacjentów, wdrażając kompleksowe i skoordynowane działania: edukacyjne, profilaktyczne i terapeutyczne.
2021-03-23, 12:51
10 męskich pytań o prostatę
Czy problemy z prostatą to dla mężczyzn krępujący temat? Zdaniem pacjentów z rakiem gruczołu krokowego tylko wtedy, kiedy samemu się go za taki uzna. Fundacja OnkoCafe przygotowała cykl wywiadów, w którym 10 pacjentów opowiedziało psychologowi na 10 intymnych pytań. Mężczyźni mówią, jak choroba nowotworowa wpłynęła na jakość ich życia i relacje z bliskimi, czy bali się przerzutów i co by zrobili, gdyby mieli do wykorzystania dodatkowe dwa lata. Relacje pacjentów mogą zmienić światopogląd – przyznają przedstawiciele OnkoCafe.
2021-01-05, 14:45
Ankieta: Jakość komunikacji z lekarzem istotna dla stanu pacjenta z rakiem prostaty
Aż 97 proc. lekarzy specjalistów potwierdza: komunikacja odgrywa znaczącą rolę w relacji
z pacjentem z rakiem prostaty i ma wpływ na jakość prowadzonej terapii. Jednocześnie mniej niż jedna trzecia klinicystów deklaruje znajomość technik wsparcia pacjenta w trudnych momentach choroby, takich jak wystąpienie przerzutów – wynika z ankiety przeprowadzonej przez Fundację OnkoCafe – Razem Lepiej w ramach kampanii ProstaTa Historia.
2020-11-26, 09:45
Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych i kampania ProstaTaHistoria
W ramach kampanii "ProstaTaHistoria" Fundacja Onkocafe - Razem Lepiej wraz z firmą EGIS Polska wspiera w przygotowaniach drużynę Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podczas treningów do Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych w Piłce Nożnej Halowej planowanego w dniach 26-29.11.2020 r.

To grupa młodych przyszłych lekarzy, którzy wiedzą jak profilaktyka raka gruczołu krokowego jest ważna i otwarcie pokazują ,że temat nie pozostaje im obojętny.
2020-10-22, 12:18
Męskie inwestycje w zdrowie
Codzienne zdrowe wybory są jak długoterminowa inwestycja - przynoszą wymierne korzyści właścicielowi. O tym, że profilaktyka to najlepsza waluta, regularne przeglądy są opłacalne, a nowinki technologiczne efektywne, na przykładzie raka prostaty mówią dr Stefan W. Czarniecki, specjalista urolog oraz Anna Kupiecka, prezes Fundacji OnkoCafe - Razem Lepiej.
2020-06-05, 09:00
Porady dla pacjentów z rakiem gruczołu krokowego oraz ich bliskich
Diagnoza raka gruczołu krokowego, ze względu na bardzo osobisty, intymny oraz wstydliwy charakter tego schorzenia, odgrywa również bardzo dużą rolę w życiu osobistym chorego. Zaburzenia zdrowia seksualnego, niestety są dość często omijane w rozmowie z lekarzem na temat możliwych skutków ubocznych leczenia. Należy podkreślić, że trudności związane z aktywnością seksualną mężczyzn, przekładają się na obniżony nastrój pacjenta, samoocenę, radość z życia i relacje partnerskie.
2020-05-20, 12:45
Prostata - (nie tylko) męski temat
Każdego roku raka prostaty diagnozuje się u 15 tysięcy mężczyzn. Wskaźnik umieralności sięga 50 procent. Zdaniem ekspertów szansą na poprawę rokowań jest lepsza świadomość, międzypokoleniowe wsparcie i optymalna dostępność wizyt do specjalistów oraz terapii zgodnych z aktualną wiedzą medyczną.
2020-05-20, 12:30
ABC OPIEKI PALIATYWNEJ -Co warto wiedzieć?
Opieka paliatywna to postępowanie mające na celu wszechstronną i całościową opiekę nad chorymi z nieuleczalną chorobą. Polegająca na leczeniu objawowym,  poprawie jakości życia chorych i ich rodzin stających wobec problemów związanych z zagrażającą życiu chorobą. Poprzez przeciwdziałanie i znoszenie cierpienia dzięki wczesnej identyfikacji oraz dokładnej ocenie, leczeniu bólu i innych problemów: somatycznych,  czy duchowych.
2020-04-17, 15:47
Jak chronić się przed zakażeniem? Radzi PLWzR
Polska Liga Walki z Rakiem opracowała zalecenia postępowania dla chorych onkologicznie oraz dla osób należących do innych grup podwyższonego ryzyka. Celem tych zaleceń jest ograniczenie ryzyka zakażenia infekcjami sezonowymi oraz Covid-19.
2020-04-05, 19:28
Rak prostaty w dobie epidemii – wyzwania i zalecenia
Czy opóźnienie procedur diagnostyki i terapii onkologicznej, związane z pandemią SARS-CoV-2, może być niebezpieczne dla pacjentów z nowotworami układu moczowo-płciowego? Z jakimi wyzwaniami mierzą się pacjenci z rakiem prostaty? Co robić w razie wątpliwości? Odpowiada Fundacja OnkoCafe.
2020-04-03, 11:43
Pacjent onkologiczny w dobie epidemii – najważniejsze pytania i odpowiedzi
W czasie epidemii wirusa SARS-CoV-2 osoby chorujące na nowotwory przez obniżoną odporność są w grupie największego ryzyka. Pacjenci od kilku tygodni pytają o zalecenia: jak postępować na co dzień, co z zaplanowanymi wizytami i procedurami? Prezentujemy najważniejsze wytyczne.
2020-03-31, 08:08
Kampania "Prostata historia" wystartowała na Maratonie Warszawskim
Łukasz z Oświęcimia, 7 lat temu pokonał raka krwi, teraz przebiegł 40. Maraton Warszawski, po to, aby promować kampanię edukacyjną "Prostata historia". Ale to nie był zwyczajny bieg, bo przebrał się za postać Andrzeja - rysunkowego bohatera kampanii. Przed i po biegu, wraz z wolontariuszami Fundacji Onkocafe - Razem Lepiej rozdawał ulotki informacyjne i zachęcał do wsparcia akcji poprzez zrobienie sobie zdjęcia z hasłami promującymi wiedzę na temat raka prostaty.
2018-10-01, 09:10
Uruchmienie portalu Janssen 4 Patients
Janssen Pharmaceutical Companies of Johnson & Johnson uruchomił portal internetowy JANSSEN 4 PATIENTS – centrum wsparcia i źródło informacji dla pacjentów, ich opiekunów, a także organizacji pacjentów.
2018-05-16, 14:03
prostatahistoria.biuroprasowe.pl
Pismo - podziękowanie do Ministra Ochrony Zdrowia
25 października 2017 roku w imieniu współpracujących z Fundacją Onkocafe - Razem Lepiej, organizacji pacjenckich oraz naszych podopiecznych, pacjentów zmagających z nowotworami pani Anna Kupiecka złożyła stosowne podziękowania za znaczące i pozytywne zmiany w dostępie do nowoczesnych terapii dla wielu pacjentów onkologicznych, w tym również tych z zaawansowanym rakiem gruczołu krokowego zapowiedziane w projekcie obwieszczenia refundacyjnego (Dz.Ust. MZ z dn. 25 października), na ręce Ministra Ochrony Zdrowia.
2017-10-26, 14:00
prostatahistoria.biuroprasowe.pl
List do Ministerstwa Zdrowia z dn. 18.09.2017 r.:
Fundacja OnkoCafe - Razem Lepiej, w imieniu organizacji wspierających pacjentów zmagających się z chorobami nowotworowymi, wystosowała list do Ministra Zdrowia w celu uzyskania informacji w sprawie działań resortu zdrowia podejmowanych w przeciągu ostatnich 6 miesięcy, których celem jest poprawa sytuacji chorych zmagających się z rakiem gruczołu krokowego.
2017-09-19, 13:45
12
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy | Zgoda cookies
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.